نـاتـیـنـگ هـیـل و پـورتـوبـلـو

بـازار لندن - ناتینگ هیل و پورتوبلو - Natting Hill and Portobello Road

اين محله در غرب لندن که فضايی حاکی از زندگی آزاد و بی قيدوبند هنرمندان دارد، پس از نمايش فيلم ناتينگ هيل با بازيگری جوليا رابرتز و هيو گرانت شهرت بين المللی بيشتری يافت.

در نزدیکیهای ايستگاه مترو ناتينگ هيل مهمترين مغازه های بـازار لنـدن را مشاهده خواهيد نمود، جايی که می توانيد آخرین مدلهای کيف و کفش چرمی را از فروشگاه بيـل امـبرگ و بهترین لباسهای قديمی و زيبا متعلق به قرن هجدهم را از مغازه شـيـلا کـوک بخريد، لباس، وسایل تزئينات خانگی فرانسوی را هم از فروشگاه ايـمــی و انواع کفشهای دست دوز و پاشنه بلند را از فروشگاههای امــا هــوپ  و  اسـکـورا پـاتـولــو خريداری نمایید.

خيابان پـورتـوبـلـو
پـورتـوبـلـو از معروفترين خيابانهـای محله ناتينگ هيل در بـازار لنـدن است. هزاران توریست از اقصا نقاط جهان برای خريد، گردش و لذت بردن از شلوغی و هيجان در بـازار لنـدن و ديدن افرادی از ملل مختلف به اين شهر می آيند. خيابان پورتوبلو خيابانی است به طول بيش از يک مايل، تشکیل شده از بازارهای کوچک با تنوعی باور نکردنی از اجناس مختلف.

خيابان پورتوبلو تشکیل شده از تعداد زیادی بازارچه کوچک و بهترين زمان برای بازديد از این بازار لندن روزهای شنبه از ساعت هفت صبح تا سه بعد از ظهر است.

انتهای شرقی خيابان پورتوبلو خلوت تر و قديمی تر است و عتيقه فروشی های بسياری در آن ديده می شوند. حدود دو هزار نفر در مغازه ها و غرفه های کوچک و بزرگ به خريد و فروش انواع کالا و اجناس لوکس از قبيل قاشق و چنگال نقره، مبلمان عتيقه، نقشه های قديمی، کتابهای ناياب، اقلام تزئينی هنری و اجناس مورد علاقه کلکسيونرها مشغول به کار هستند.

هر چه از خيابان پورتوبلو به سوی شمال برويد از زيبايی خيابانها کاسته می شود ولی در عوض می توانيد اجناس ارزانتری با کيفيت مناسب پيدا کنيد.

در انتهای شمالی خيابان می توانيد پوشاک و اجناسی چون کيف، کفش و کمربند و لباسهای دست دوم پيدا کنيد. در بازار های مسقف نيز کت های چرمی دست دوم و لباسهای شب در کنار هم آويخته شده و در انتظار خریداران جديد. در کنار خیابان، روی ميزهايی طويل انواع نوار و سی دی، طرفداران نه چندان ثروتمند موسيقی بازار لندن را برای ساعتها سرگرم و مشغول نگاه می دارند.

کارناوال ناتينگ هيل
کارناوال معروف ناتينگ هيل نيز در ماه اوت و در اين گوشه از غرب لندن برگزار می شود. اين کارناوال جشنی است الهام گرفته از آداب و رسوم مردم هند غربی و جزاير کارائيب، و بی شباهت به کارناوالهای برگزار شده در جزيره ترينيداد نيست.

اين کارناوال سه روزه به يکی از جشنهای مورد علاقه اروپائيان در بازار لندن تبديل شده و سالانه بیش از دو ميليون نفر برای بازدید و شرکت در آن به ناتينگ هيل می آيند
بازگشت به صفحه اصلی سایت بــــازار لـنــدن