بـازار لندن - خیابان پورتوبلو , Portobello Road

بـازار لندن - خیابان پورتوبلو , Portobello Road

معروفترين خيابان محله ناتينگ هيل در غرب لندن، پورتوبلو Portobello Road نام دارد. هزاران نفر از نقاط مختلف دنيا برای خريد، گردش و لذت بردن از شلوغی و هيجان بازارهای آن و ديدن افرادی از ملل مختلف به اين خيابان می آيند. خيابان پـورتـوبـلــو خيابانی است به طول بيش از يک مايل از بازارهای کوچک با تنوعی باور نکردنی از اجناس مختلف، و بهترين زمان برای بازديد از آن روزهای شنبه است.

خيابان پورتوبلو متشکل است از بازارهای کوچک که روزهای شنبه از ساعت هفت صبح تا سه بعد از ظهر، انواع اجناس را با تنوعی باور نکردنی در اختيار مشتريان خود قرار می دهند.

انتهای شرقی خيابان پورتوبلو خلوت تر و قديمی تر است و عتيقه فروشی های بسياری در آن ديده می شود. در اينجا بيش از هزار و پانصد نفر در مغازه ها و غرفه های کوچک و بزرگ به خريد و فروش اجناسی از قبيل قاشق و چنگال نقره، مبلمان عتيقه، نقشه های قديمی، کتابهای ناياب، اقلام تزئينی هنری و اجناس مورد علاقه کلکسيونرها می پردازند.

هر چه از خيابان پورتوبلو به سوی شمال برويد از زيبايی خيابانها کاسته می شود ولی در عوض می توانيد اجناس ارزانتری با کيفيت مناسب پيدا کنيد.

در مغازه های انتهای شمالی خيابان می توانيد پوشاک و اجناسی چون کيف، کفش و کمربند و لباسهای دست دوم پيدا کنيد. در بازار سرپوشيده نيز کت های چرمی دست دوم و لباسهای شب در کنار هم آويخته شده و منتظر صاحبان جديد خودند. درست در کنار آنها و روی ميزهايی طويل انواع نوار و سی دی، دوستداران نه چندان ثروتمند موسيقی را برای ساعتها مشغول نگاه می دارند

بازگشت به صفحه اصلی سایت بــــازار لـنــدن